KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14234239

nr 1423 4239

Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige

Blandteknik / collage, "Kult". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 71x105 cm

Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 18:39:28

28/9 18:42:05 1      Vinnande bud

Thomas Prytz

Läs mer om Thomas Prytz
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.